... nazýval sa všeobecným ...

Autor: Ondrej Vlček | 24.2.2011 o 10:22 | (upravené 24.2.2011 o 10:43) Karma článku: 2,84 | Prečítané:  502x

Sadza sa s vodou vpíjala do škridiel. Silný odtieň farby pri plechovom komíne s kohútom pripomínal rozplývanie smútku v čase a v tomto človeku jasné spomienky. Boli časy, keď vravieval, že viera je ľahká a nutná vec a sám tomu nechápal. Rozpredával sa duch, takmer zadarmo, bez nákupcu, všetci sa len chceli dotknúť a chodili sa tam pozerať ako na výstavu. Nemeniť život, len prijímať. Práve vtedy, keď mal 1500 čiaročiek za sprítomnenia Obety, zavolal mu bývalý kamarát, či nejde pozorovať labute. Nemohol, pokazil by si sociálny status a to je neprípustné. ... Praskol ľad a vzhľadom na neprítomnosť sa jeho priateľ pridal k labutiam. Nemal mu kto pomôcť.

 

Takáto tragédia samozrejme postihla všetkých. Všetci vraveli, ako si to len človek - hlupák nemôže dať pozor, akoby to už nebolo jedno. Na  stole však náš človek našiel linajkovaný papier s menom pri stole stojaceho, 1501-čiarkového človeka. Vzal ho bez opýtania, usúdil, že má na to právo. Zhrniem tu len pár myšlienok z obsahu, pretože tam boli aj neprístupné informácie.

Milý P...,

Dlhodobo som sa zamýšľal nad tým, aký je zmysel života a kam smerujem svoju ničomnosťou, neštudovaním a ... . Ponoril som sa do tej vašej svätej skriptúry, hlavne do štyroch hlavných kníh a ich predobrazov. ... Uvedomil som si, že mi bolo dané dosť veľa, a tak by som chcel naplno využiť svoje talenty, ale neviem kde začať. Pochopil som, že sa musím stať nástrojom Jeho lásky, tak, ako to robili mnohí predtým. Mám rád tých vašich veľkých ľudí, a ešte radšej ich učiteľov, ktorí obetovali všetko v mene lásky k blížnemu aj keď nezabúdali na to, kde je jej prameň. ....

.... bolo toho veľa, ale rodičom som sa už ospravedlnil a bol  som prijatý ako ten s tým prsteňom a strukmi. Viem, že ma máš  rád len preto aby si nehrešil, a chápem ťa, preto prichádzam za tebou s odprosením, chcel by som, aby si mi odpustil... Nechcem to spraviť ako Tolstojova Anna.

Nakoniec ti tento list nedám, pretože ti poviem všetko do očí, pozrieme sa z tváre do tváre, jeden druhému a vyrozprávame si všetko, pretože zlo, ktoré som ti vykonal je veľmi veľké, veď predsa, čo keď sa môj čas naplní a moja duša bude v strachu, chvení a nevedomosti, o tom, aký postoj si ku mne zachoval? ... Pevne verím, že z lásky a vo vedomí toho, že ja klopem a ty by si mi mohol otvoriť, pôjdeš so mnou pozerať labute.

Ďakujem za tvoju ochotu.

 

Človek si potom uvedomil o čo ide. Baránok bolo Slovo a bol Izákov blížny. Nebol v tej rastline preto, lebo mal zjavenie, bol tam pre to, že jednoducho žil život, naplno žil, žil to, čo bolo treba. U baránka neexistovala vôľa a výpočet, len čisté srdce. Vnútorný vzťah k dobru. Krídla Érota ovievajú Agapé. Slovo sa znížilo k človeku tak, ako by sa on mohol niekedy znížiť od reálnej prítomnosti k prítomnosti v človeku. Tomu sa nehovorí zníženie, to je uvedomenie si, že ratolesť je na viniči 24 hodín denne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?